Komandos DNR

Komandos DNR photo saitui

Programa KOMANDOS DNR – tai kitoks, revoliucinis ‘Teambuilding’as’ komandoms, atviroms nesumeluotam, be kaukių savo prigimties nuogumui ir siekiančioms organizuoti veiklas pagal naujai ateinančios eros taisykles.

 

Pasaulis keičiasi! ir greičiausiai tai jau akivaizdu kiekvienam. Mes gyvename didelių pokyčių laikmetyje ir tai, kaip mes buvome įpratę dirbti, bendradarbiauti,  komunikuoti komandose, su tiekėjais ar klientais, taip, kaip vyko darbo pokalbiai, atrankų procesai, naujoko įvedimas ar ‚teambuilding‘ renginiai, tai jau pradeda nebeveikti.

Versle žodis KONTROLĖ keičiasi į ORGANIZAVIMAS, t.y. verslo modelis „Aš turiu galią ir aš čia kontroliuoju/nurodinėju“ keičiasi į „ Čia mes kuriame kartu ir tu esi tame svarbus“.

Komandos DNR photo saitui

Kuo toliau, tuo labiau mes pastebėsime, kad aplinkoje, kad ten, kur vis dar bandoma išlaikyti hierarchinę kontrolę, kur sakoma „Čia mano taisyklės ir jūs privalote joms paklusti“, šis, mums buvęs įprastas kontroliavimo modelis, praranda galią. Hierarchija, griežta struktūra, pareigybės, sprendimų kontrolė, įrėminimas į darbo aprašymą ir darbo laiką, sukuria įtampą, nugalina darbuotojus, įneša vidinių kovų, netgi klastos. Šiame kontrolės mechanizme, kuriame mes esame įpratę veikti, galite atpažinti nuolatinės kovos ir išgyvenimo sistemoje jausmą. Industrijos amžius, kuriame sparčiai vystėsi ekonomika ir ūkių/verslų plėtra, dėka automatizuotų ir standartizuotų operacijų bei stabilių planavimų, šis amžius jau eina į pabaigą.

Tiek pasaulis, tiek verslas juda nuo KONTROLĖS modelio link ORGANIZAVIMO, kur darbuotojus jau nebemotyvuoja dirbtinis įgūdžių įgijimas (kai nesvarbu ar darbuotojas tam natūraliai gabus), standartizuotas darbas pagal pareigybines instrukcijas, darbas dėl algalapio, automatinis užduočių atlikimas. Senajame Kontrolės modelyje nebuvo taip svarbu ar patinka darbas, ar yra pasitenkinimas, ar įmonės kryptis ir vertybės priimtinos. Čia egzistavo tiesiog mainai: darai darbą – gauni pinigus. Šie darbdavio – darbuotojo mainai, darbdavio pažadai apie stabilumą ir saugumą, tuo pačiu ir autoritetų, prisidengusių pozicijų pavadinimais, grasinimai būti atleistiems, jau praranda įtaką, nes mes pereiname į Individualumo erą. Naujai ateinančiame ORGANIZAVIMO modelyje žmonės pradeda kelti klausimus kas AŠ esu, žmonės pradeda ieškoti atsakymų, KODĖL ryte keliasi ir eina į darbą, ar galiu tame darbe panaudoti savo prigimtinius talentus, ar esu už tai vertinamas, ar jaučiuosi matomas ir įgalintas, ar mano prigimtinės stiprybės yra reikalingos organizacijoje, ar mane džiugina bendras tikslas, ar jaučiuosi išpildantis save, ar apskritai matau prasmę kurti įmonės istoriją. Šiame naujame, ORGANIZAVIMO modelyje, darbuotojams nebėra taip svarbu dirbtinė motyvacinė sistema, pareigų pavadinimai ar darbas dėl pinigų kas mėnesį. Jiems tampa daug svarbiau Ką ir Kodėl Aš darau, ir Kokia mano vieta/rolė visoje organizacijoje, koks yra įmonės tikslas ir Kaip Aš prisidedu prie jo įgyvendinimo. Vietoj dirbtinio skatinimo, dėmesys čia persikelia į pagarbą kiekvieno prigimtiniams gebėjimams, asmeniniam indėliui bendrakūryboje.

Kai žinote ir naudojate savo ir kolegų individualias stiprybes, pastebite  ir suprantate jų spąstus – tai iš esmės keičia visą ‚žaidimą‘.

Komandos DNR klausimams
Komandos DNR klausimams

Ar turite atsakymus į šiuos klausimus:

 1. Kokias prigimtines stiprybes ir potencialą turi kiekvienas jūsų komandos narys (ne iš testo ar klausimyno, o prigimtines)?
 2. Kaip komandos narių išskirtinumas padeda/trukdo susikalbėti ar įvykdyti užduotis?
 3. Kas motyvuoja kiekvieną komandos narį?
 4. Kaip atsirenkate naują darbuotoją? Pagal ką sprendžiate, kokiomis rolėmis naujas narys geriausiai prisidės prie komandos?
 5. Kaip organizuojate darbuotojų individualų prigimtinį indėlį į bendrai kuriamą tikslą/vertę/prasmę?
 6. Ar komandoje vyrauja pasitikėjimas ir pagarba kolegų skirtingumui (ar tai tik teorinė pagarba)? Ar patogu kiekvienam laisvai išsakyti mintis, idėjas ir veikti prisiimant atsakomybę? O gal atsakomybė slepiasi po baime būti nubaustam, išjuoktam?

Google atliko didelį tyrimą, kuris patvirtina, kad atsakymai į šiuos klausimus yra pamatinės svarbos. Pagal šį tyrimą, yra 3 dalykai, kurie apibūdina sėkmingą komandą:

 • Tarpusavio pasitikėjimas
 • Pagarba
 • Komfortas būti savimi

 

Sėkminga komanda tai nėra dirbtinės kompetencijos ir žinios. Tai yra gebėjimas veikti drauge, pasitikėti kolega, suprasti ir gerbti kito stiprybes ir tuo pačiu išlikti savimi. Kai suprantate kiekvieno darbuotojo unikalius gebėjimus, juos galite panaudoti komandos labui, nes, žmonės atliekantis jiems tinkamiausią rolę, keičia viską.

KAS yra Komandos DNR?

Komandos DNR yra programa, sukurta BG5® analizės pagrindu, kuri parodo:

 • Kaip komanda funkcionuoja natūraliai, kas motyvuoja kiekvieną komandos narį, kur kiekvienas yra geriausias iš prigimties, kas jungia jus kaip komandą, kaip jūs priimame sprendimus komandoje;
 • Kur yra kiekvieno nario ir bendra komandos stiprybė, į ką atkreipti dėmesį, kokie yra galimi spąstai, kur įkliūnama į nepasitikėjimo, nesusikalbėjimo, nusivylimo spąstus;
 • Kokiomis verslo rolėmis komandos narys gali prisidėti prie įmonės rezultatų;
 • Ar yra nesutapimas tarp pareigybės aprašymo ir darbuotojo individualios prigimties bei jo potencialo.

 

Komandos DNR programą sudaro:

 1. BG5® įrankio pristatymas
 2. Įvardintų įmonės/komandos iššūkių analizė
 3. Komandos analizė
 • Veiklos tipai – skirtingi tipai – skirtinga motyvacija ir paskirtis
 • Sprendimų priėmimo procesas – kaip geriausiai darote sprendimus
 • Informacijos integravimas – kaip išnaudoti savo privalumus apdorojant informaciją
 • Komandos/asmens stiprybės ir spąstai – kaip tai įtakoja elgseną su kolegomis, klientais, derybinėse situacijose, tikslų nusistatyme ir jų vykdyme
 • Profilis – asmens “kostiumas”, formuojantis pagrindą to, kas esame
 1. Dalyvių refleksija
 2. Apibendrinimas
 3. Papildoma galimybė Vadovui: Verslo Rolės – kiekvieno komandos nario rolių/atsakomybių įmonėje, projekte, darbinėje grupėje, analizė; įtampos taškai bei komunikacija tarp rolių.

 

Rekomenduojamas dalyvių skaičius 5 – 15 žmonių komanda.

Kiekvienas komandos narys gaus asmeninio potencialo schemą/atmintinę.

Programos trukmė: nuo 4 val. iki 6 valandų.

Analizei atlinkti reikalingi tikslūs asmens gimimo duomenys – data, laikas, miestas. Duomenys renkami ir saugojami pagal BDAR reikalavimus: Privatumo politika

Komandos DNR kam skirta

KAM SKIRTA?

 

Vadovų/darbuotojų komandoms, kurios:

 • Nori kitokio komandos formavimo (teambuilding) renginio;
 • Siekia efektyvumo išlaikant komandos narių motyvaciją;
 • Yra atviros suprasti ir priimti prigimtinį žmogaus išskirtinumą bei unikalumą;
 • Nori pažinti savo įgimtą energetinį potencialą ir nukreipti jį geriausiam panaudojimui įmonėje;
 • Siekia susiderinti bendram tikslui, o ne kovoti tarpusavyje dėl įtakos;
 • Jaučia, kad švaisto laiką, išteklius bei siekia komfortiškesnio mikroklimato.
Komandos DNR kam skirta

NAUDA – ko tikėtis?

KOMANDOS DNR programa padės jums pažinti kiekvieną darbuotoją, pamatyti jų vietą, sąmoningai organizuoti verslo roles pagal kiekvieno unikalumą ir individualumą, atpažinti įtampos vietas tarp skirtingų rolių bei kaip jas tinkamai nukreipti, o ne kovoti dėl galios demonstravimo ar išlikimo. Pamatysite kur jūs ‚baudžiate‘ savo komandos narį/kolegą, vietoj to, kad panaudoti jo stiprybę, siekiant bendro tikslo. Suprasite savo komandos „valiutą“, kur yra jos stiprybės, o kur spąstai, nes prarastas laikas ir energija = prarasti pinigai. Sužinosite, kaip komandoje formuojasi emocinis fonas, kas atsakingas už jį.

Dalyviai turės galimybę analizuoti ir pažinti tiek savo, tiek kitų komandos narių individualumą/skirtingumą. Refleksijų metu ieškosime atsakymų apie tai, koks kiekvienas esame iš prigimties ir kur yra kiekvieno komandos nario unikalumas, kaip jaučiasi, kai bandoma pritapti ir įtikti, o ne kurti atsipalaidavus iš komforto būti savimi.

Turėsite galimybę kurti komandą, kuri turi 3 esminius Efektyvios Komandos DNR elementus – Pasitikėjimas, Pagarba bei Komfortas būti savimi. „Kiekvienas yra Genijus. Bet jei vertinsite žuvį pagal jos gebėjimą lipti į medį, ji visą gyvenimą nugyvens tikėdama, kad  yra kvaila“ – Albertas Einšteinas.

 

KAINA

Programos kaina priklauso nuo poreikio, pasirinkto programos turinio, dalyvių skaičiaus ir derinama individualiai.

Screen Shot 2022-12-03 at 12.04.50

PROGRAMĄ PRISTATO:

Skirmantė Juknė

Sertifikuota BG5® konsultantė, Codes Of You įkūrėja, Komandos DNR autorė, turinti 17 metų darbo įmonėse patirtį bei 5 metų BG5® konsultavimo patirtį.

Kontaktai:

info@codesofyou.com

www.codesofyou.com

+370 688 02749

 

Gražvydas Jukna

Derybų strategas ir praktikas, verslo mentorius, koučeris, VU Verslo Mokyklos Partnerystės Docentas, turintis >20 metų vadovavimo patirties.

Kontaktai:

start@gjmentoring.com

www.gjmentoring.com

+370 698 45070

Screen Shot 2022-12-03 at 12.04.50